Pomiary i testy

Pomiary, testy i przeglądy instalacji

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania instalacji elektrycznych polskie prawo wymaga wykonywania przeglądów instalacji co najmniej co 5 lat, a w przypadku pomieszczeń o zwiększonej wilgotności lub temperatury (np. sauny) najrzadziej co rok. Mimo ogromnych postępów w ciągu ostatnich 40 lat (redukcja śmiertelnych wypadków w wyniku porażenia elektrycznego o 70%), nadal w Polsce od porażenia elektrycznego umiera ponad 100 osób rocznie, większość w swoich domach. Nie ryzykuj i zadbaj o dobry stan instalacji oraz sprawne działanie zabezpieczeń przed porażeniem.

W wyniku badań przyjęto iż już prąd powyżej 0,03A może przepływając przez ludzkie ciało spowodować u 95% ludzi migotanie komór serca i śmierć. Typowe zabezpieczenia w domach chronią jedynie instalację elektryczną przed pożarem, a nie ludzi przed porażeniem, dlatego montaż zabezpieczeń różnicowo-prądowych jest obecnie wymagane przez prawo dla nowych instalacji elektrycznych. Także w starszych instalacjach często istnieje możliwość zamontowania tego zabezpieczenia, skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej szczegółów.

W czasie przeglądów instalacji wskazujemy ewentualne problemy a także możliwości ich usunięcia, ale Klient nie jest zobligowany korzystać z naszych usług w tym celu. Jednakże oferujemy 20% zniżki na prace, których konieczność wykonania zostanie stwierdzona w czasie przeglądów.

Zadzwoń teraz po darmową, niezobowiązującą wycenę
797 669 797